98/6/31
تعداد نظرات:0
09:10
شماره مطلب:139863136598
-A A +A
ثبت ۳ شکار پهپادی جدید در کارنامه سپاه

ثبت ۳ شکار پهپادی جدید در کارنامه سپاه

گزارش تسنیم| ثبت ۳ شکار پهپادی جدید در کارنامه سپاه/ پهپاد «انگلیسی» هم در کلکسیون سپاه است
صبح امروز در نمایشگاه پهپادهای غنیمتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پهپادهای جدید که توسط نیروی هوافضای سپاه شکار شده‌اند نیز به‌نمایش گذاشته شد.
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم صبح امروز و در جریان افتتاح نمایشگاه پهپادهای غنیمتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سه پهپاد غنیمتی جدید نیز به‌نمایش درآمد که یکی از آنها انگلیسی و دو پهپاد جدید دیگر آمریکایی هستند.

پهپاد فونیکس انگلیسی یکی از پهپادهایی است که توسط نیروی هوافضای سپاه به‌غنیمت گرفته شده است. این پهپاد که یک پهپاد مراقبتی و شناسایی است از سال 1991 در انگلیس ساخته شده و دارای دوربین دید در شب و روز است و بردی در حدود 600 کیلومتر و مداومت پروازی معادل 4.5 ساعت دارد.
این پهپاد از یک موتور با قدرت 25 اسب بخار بهره می‌برد و حداکثر سرعت آن 160 کیلومتر بر ساعت است. طول بال فونیکس 5.5 متر و طول بدنه آن 3.8 متر است.
پهپاد دیگری که سپاه امروز از آن رونمایی کرد پهپاد ایروسوند آمریکایی است که مأموریت این پهپاد مراقبتی و شناسایی و رله مخابراتی و جنگ الکترونیک است.
این پهپاد از سال 2006 در آمریکا و از سال 2012 در عراق و افغانستان عملیاتی شده است. ایروسوند دارای بال سه‌تیکه دارای فلپ و بدون ارابه فرود است و طریقه بازیایی آن به‌وسیله تور، چتر و فرود سینه‌نشین است. طول بدنه آن 1.2 متر و طول بال آن 3.6 متر است.

این پهپاد از یک موتور پیستونی 4 اسب بخار بهره می‌برد و حداکثر سرعت آن 150 کیلومتر بر ساعت و برد پهپاد آیروسوند 1400کیلومتر و مداومت پروازی آن 14 ساعت است.
سومین پهپاد، یک پهپاد دست‌پرتاب آمریکایی به‌نام دزرت هاوک (شاهین صحرا) است که دو مدل دزرت هاوک 1 و 3 آن توسط سپاه غنیمت گرفته شده است. این پهپاد که از سال 2002 توسط تروریست‌های سنتکام در عراق و منطقه غرب آسیا به‌کارگیری شده، از یک موتور الکتریکی با ملخ دوپره بهره می‌برد و مجهز به دوربین‌های دید در شب است.

طول بال "دزرت هاوک‌ــ‌1" 1.3 متر و در مدل "دزرت هاوک‌ــ‌3" 1.7 متر است. طول بدنه نیز در این پهپادها به‌ترتیب 0.86 متر و 0.91 متر است. مداومت پروازی پهپاد دزرت هاوک‌ــ‌1 و 3 به‌ترتیب 1 و 1.5 ساعت بوده و برد پروازی "دزرت هاوک‌ــ‌1" 90 کیلومتر است که این میزان در پهپاد دزرت هاوک 3 به 135 کیلومتر افزایش یافته است.

تا پیش از این شکار 6 پهپاد آمریکایی یعنی RQ170 ،MQ-1C ،Shadow ،ScanEagle RQ-11 MQ-4C و هرمس اسرائیلی به‌صورت رسمی اعلام شده بود که برخی از آنها توسط سامانه‌های پدافند هوایی مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شده و برخی دیگر به دام افتاده‌اند.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.